Meist

Ansambel Patronus alustas tegevust 2015 aastal, esialgu küll ansambli Silja nime all. Ansambel vahetas nime 3 oktoobril 2016 koos uue singli “Tõmban täpiks” ilmumisega.

Ansambel viljeleb mõnusat rokisugemetega pop-folki. Selleks, et laulud inimestele hinge läheksid ja oma elu elama hakkaksid, peavad nad tulema hingest. Sõprus suudab kõike. Patronusesse kuuluvadki eelkõige parimad sõbrad, kes koos musitseerivad ja laule loovad. Omaloomingulised palad jutustavad elust enesest elule enesele.

Patronus esitab omaloomingut nii eesti keeles kui inglise keeles. Kava on võimalik esitada 1×90 min, 2×45 min või 3×30 min.

Vajadusel helindab ansambel Patronus enda kontserti ise.

Sõprade tutvustus:

Silja Vipre

Laulja/kitarr/laulukirjutaja

Patronus

Silja avastas endas muusikalise poole alles ca 10 aastat tagasi kui tõi onu käest vana kitarri ja alustas kitarri õppimisega. Silja on väga viljakas laulu kirjutaja. Enamus ansambli kavas olevatest lugudest on Silja sulest, lisaks sellele on lugusid kirjutatud (nii viise kui ka sõnu) mitmetele Eesti artistidele, nt Ott Lepland, Gerttu Pabbo, Parvepoisid, Getter Jaani jt.

Jan Viileberg

Kitarr

Jan

Viljandi Kultuurikolledž kitarriõpetaja ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pilliõpetaja magister. Töökoht Viljandi Muusikakool- kitarr ja ansamblimäng. Endised bändid: Selfish, Püffel, Vägilased ja Tuulepuu. Hetkel: Silja bänd, Machete.

Toomas Pihlau

Basskitarr

Tom

Igapäevaselt osutab helitehnilisi teenuseid ning tegeleb helisalvestuse ja stuudiotööga.
On osalenud paljudes erinevates bändides ja muusikalistes projektides mängides nii bassi, kitarri kui ka mandoliini. Juhendab noori pilliõppes ja bänditegemises Tartus.

Kristo Joosep

Trummid

band-kristo

Õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias. Bändid: Silja bänd, Nikns Suns, Kihnu Poisid jt. Hetkel trummiõpetaja Viljandi Muusikakoolis ja Valga Muusikakoolis.

Myrakas alias Üllar Priks

Klahvid/laulukirjutaja

Myrakas

Õppinud Viljandi Kultuurikolledžis. Bändid: Silja bänd, countrybänd Hot Shot ja stoneri punt Machete. Peab oma stuudiot: Pink Productions. Endised bändid: The Selfish, Tanja Mihhailova, Jüri Homenja, Pyffel koos Priit Võigemastiga, välja andud ka sooloplaadi ja lasteraamatu „Mida mustikat?“. Töötanud kultuuriakadeemia stuudio juhina, produtsendina Gunnar Loho stuudios ja Ugala teatris heliala juhatajana. Hetkel Sakala ajakirjanik.